کاریابی-مشاوره شغلی
تجارت همیشه به تو احتیاج دارد
کار پیش روی شماست
  کارآفرینی را ، یک ارزش راستین بدانیم تا تهی دستی از میان رود . حکیم ارد بزرگ  
جلسه مهارت آموزی و تولید کسب و کار های نوین
1397/02/31
جلسه ای تحت عناوین بررسی کسب و کار ها و اشتغال نوین و نیز ارتقاء آموزش جویندگان کار با حضور روسای ادارات شهرستانی در دفتر ریاست فنی و حرفه ای شهرستان بابلسر تشکیل شد.
****************************************************

جلسه ای تحت عناوین بررسی کسب و کار ها و اشتغال نوین و نیز ارتقاء آموزش جویندگان کار با حضور روسای ادارات شهرستانی در دفتر ریاست فنی و حرفه ای شهرستان بابلسر تشکیل شد.

 در این جلسه که روسای محترم ادارات ذیربط  شهرستان بابلسر حضور داشتند موارد ذیل مطرح گردیده است :

جلسه راس ساعت 12.10 با قرائت قرآن مجید آغاز شد . آقای فلاح  ریاست سازمان فنی و حرفه ای شهرستان بابلسر ضمن خوش آمد گویی به مدعوین خلاصه ای از اقدامات سازمان فنی و حرفه ای در بحث آموزش مهارتی متقاضیان و آمادگی آنها در ورود به بازار کار را مطرح نمودند . همچنین از کاریابی های شهرستان نیز به منظور معرفی نیروهای فاقد مهارت تقاضای همکاری کرده و اذعان داشتند که معرفی نیروهای فاقد مهارت و کسب مهارت های مفید که در سازمان فعالانه در حال انجام است در نهایت به نفع اشتغال شهرستان خواهد بود .  

اقای رضایی ریاست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان در خصوص اقتصاد مقاومتی که مورد نظر اهداف عالیه نظام است و اینکه موانع بر سر آن فقط با همکاری و مساعدت همه جانبه ادارات و سازمانهای ذیربط قابل انجام است مواردی اشاره نمودند و افزودند : حمایت های لازم در جهت تولید با برند ایرانی و حذف قوانین دست و پاگیر به طوری که موانع را از سر راه رشد و توسعه تولید بردارد قدم مبارکیست که باید هرچه سریعتر بر طرف شود همچنین دولت در این راستا بسته های حمایتی خوبی را تعریف کرده که در سال پیش رو امیدواریم به انجام برسد هرچند که سال گذشته نیز صحبتهایی در این زمینه بوده است که متاسفانه بدلیل عدم تامین بودجه محقق نشده است.

در ادامه اقای سوادکوهی مدیر کاریابی طاهرگسترشمال مواردی را در خصوص انسجام هر چه بهتر اینگونه جلسات و تشکیل کارگروه هماهنگی جهت پیشبرد مصوبات جلسه بازگو نموده و افزودند : کاریابی ها سربازان عرصه اشتغال منطقه هستند و در خط مقدم این حرکت مبارک قرار دارند که اگر پشتیبانی مناسبی از آنها به عمل نیاید قطعا در ادامه راه موفق نخواهند شد . ضمنا جلسات از این دست در سالهای گذشته نیز انجام شده که بدلیل عدم هماهنگی و پیگیری بعد از چند ماه به دست فراموشی سپرده شده است که جا دارد توجه بیشتری در این زمینه مبذول داشت . همچنین نرخ بیکاری منطقه در شش ماهه اول و شش ماهه دوم سال متفاوت است . شش ماهه اول بدلیل توریستی بودن منطقه نرخ بیکاری به حدود 6 درصد و در شش ماهه دوم به 13 درصد می رسد که جا دارد مسئولین به این مقوله توجه بیشتری نشان دهند  

پس از آن ، اقای محبوبی مدیر کاریابی مهر در خصوص آموزش سازمان فنی و حرفه ای در پیک کاری برخی حرفه ها نظیر خیاطی ، روکوبی مبل و نیز نقاشی و سایر موارد که مشاغل بومی و برند منطقه هستند مواردی را عرضه داشته و افزودند که فنی و حرفه ای باید در این زمینه و در خصوص حرفه های پر کاربرد از همه توان خود استفاده نماید.

آقای طاهری مدیر کاریابی ساحل کار نیز در ادامه صحبتهای اقای محبوبی نکاتی اشاره کرده و نقش فنی و حرفه ای را در مهارت کارآموزان و تامین نیروهای فعال در زمانهای مناسب مفید دانسته اند.  

پس از ان سایر روسای شهرستان که رییس بانک توسعه و تعاون ، ریاست بهزیستی و دیگر عزیزان هریک به نوبه خود مسائلی را مطرح کرده اند.

در ادامه سرکار خانم بخشیان کارشناس اشتغال شهرستان بابلسر در خصوص مباحث مطرح شده در کارگروههای تخصصی اشتغال و نیز طرح کارورزی و تسهیلات عشایری و روستایی توضیحاتی ارائه نمودند.

جلسه با ذکر صلوات پایان یافت .


****************************************************
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کاریابی طاهر گستر شمال می باشد طراحی و برنامه نویسی شرکت بهین اندیش خزر